Jak rozebrać Tyros 1

Jak rozebrać Tyros 1
Na początku zdejmujemy wszystkie akcesoria od instrumentu (głośniki, podnutnik). Lepiej tez zdjąć wszystkie uchwyty, gdyż instrument będzie się lepiej rozbierać.
Yamaszke kładziemy "do góry nogami" najlepiej na łóżku lub czymś miękkim. Do wszystkich śrubek będzie potrzebny wkrętak krzyżakowy dość dużych rozmiarów, dlatego bo śruby są mocno przykręcone.
Najpierw odkręcamy obie zaślepki (od dysku i tą pod włącznikiem keyboardu)

Następnie, gdy zdejmiemy te pokrywy to musimy wypiąć kilka wtyczek. UWAGA!! < LEPIEJ NIE CIĄGNĄĆ ZA KABLE >

To jest pod pokrywa dysku twardego.
Pod druga pokrywa tez trzeba wyciągnąć dwie wtyczki ta na gole to masa trzeba bardzo uważać żeby jej nie urwać.

Potem po wyjęciu tych wtyczek przychodzi czas na odkręcenie "tysiąca śrubek". Odkręcamy wszystkie srebrne i czarne. Najwięcej jest na górze.

Po odkręceniu wszystkich wkrętów odwracamy instrument tak jak powinien stać i na początku podnosimy prawa stronę (od stacji dyskietek) srebrnej obudowy do góry i wyciągamy tą taśmę i kabelek od płytki z dyskiem twardym do góry. Z lewej strony wszystko było by fajnie gdyby nie włącznik, który trzeba odkręcić. Trzeba bardzo uważać żeby go nie urwać. Na szczęście kable maja trochę luzu wiec można 2-4 cm do góry podnieść obudowę i wyjąc ja z pod klawiszy, po czym całą obudowę odnosimy o 90 stopni i cały czas uważamy żeby nie urwać włącznika. Jest on przykręcony na 2 śrubki. Po jego odkręceniu już możemy spokojnie położyd obudowę do góry nogami.

Żeby teraz dostać się do microswitchy należy wyjąć wszystkie wtyczki z tych płytek i znów odkręcić "tysiąc" śrubek. Jak odkręcimy te śrubki to płytkę należy delikatnie wyjąć pomagając sobie wciskaniem przycisków od dołu.

Żeby rozebrać wyświetlacz należy go całego odkręcić od obudowy. Żeby go wyjąc tez trzeba odpiąć ten kabel zaznaczony na zdjęciu. Ja osobiście miałem duży problem z jego wyjęciem, ale jakoś się udało :)

Wszystkie te tasiemki trzeba odłączyć żeby odkręcić te płytki od obudowy. Te wtyczki maja takie jakby zatrzaski wysuwane, to je trzyma i gdy je wysuniemy to puszcza te taśmy i leciutko wychodzą. Myślę ze każdy będzie wiedział mniej więcej, o co chodzi.

Myślę ze dość jasno i prosto wytłumaczyłem jak go rozebrać w razie pytań piszcie na gg 12283704
Sorry, za jakość fotek, ale jak go rozbierałem nie miałem aparatu tylko komórka robiłem ;/

Nixev