Korg MP-10 Pro - Specyfikacja, parametry, opinie

Korg MP-10 Pro

Specyfikacja, parametry
Firma Korg
Model MP-10 Pro
Typ odtwarzacz MIDI/MP3
Dodał TheL
OPIS:

MP-10 Pro to idealne narzędzie dla wodzirejów, solowych klawiszowców, organizatorów karaoke, dj-ów, wokalistów i muzyków, wymagających profesjonalnego akompaniamentu. Ten rewolucyjny produkt łączy w sobie odtwarzacz plików MP3, MIDI, procesor wokalny i wiele więcej, a wszystko to w bardzo przyjaznym i czytelnym środowisku pracy. Jeśli pracujesz jako DJ, organizujesz imprezy Karaoke, uczysz śpiewu, grasz z akompaniamentem, MP-10 Pro to najwyższej klasy narzędzie, które możesz zabrać gdziekolwiek chcesz!
MP-10 Pro bazuje na znanym z wysokiej klasy instrumentów silniku syntezy EDS, który wykorzystuje do odtwarzania plików MIDI. Na pokładzie znajdują się światowej klasy procesor wokalny TC Helicon Voice Processor, mnóstwo cyfrowych efektów, potężny 120GB dysk twardy i dwa odtwarzacze czytające pliki MIDI i MP3.
Tysiące plików MIDI i MP3 zmieści się na wewnętrznym twardym dysku. Pliki mogą być katalogowane, dla łatwiejszego wyszukiwania. Między dwoma niezależnymi odtwarzaczami można miksować sygnał w DJ-skim stylu, używając motoryzowanego 60mm crossfadera.

Cechy główne:

• Podwójny odtwarzacz plików MIDI (SMF) i MP3.
• Funkcja odsłuchu jednego odtwarzacza podczas pracy drugiego.
• Niezależna kontrola tempa (time stretch) i transpozycji (pitch Shift –zmiana tonacji)
• MP3 Vocal Remover – usuwanie ścieżki wokalnej z plików MP3 (idealne do Karaoke)
• Procesor wokalny TC Helicon zapewnia głosowi profesjonalny poziom dynamiki, właściwą equalizację i odpowiednio dobrane efekty.
• Moduł brzmieniowy MIDI oparty o technologię KORG EDS
• Zaawansowana biblioteka utworów (kompatybilna z iTunes), z wieloma parametrami wyszukiwania.
• Podświetlane klawisze i duży dotykowy, kolorowy wyświetlacz.
• Złącza USB do szybkiej wymiany danych z komputerem.
• Wbudowany 120GB dysk twardy (mieści ok 30.000 utworów)
• Urządzenie przenośne – torba w zestawie.


Solidny i prosty w obsłudze MP-10 Pro sterowany jest głównie za pomocą dużego, dotykowego ekranu TouchView™. Intuicyjny interfejs zapewnia łatwość obsługi i korzystanie z wielu użytecznych funkcji. Mnogość połączeń pozwala na wygodne korzystanie z MP-10 Pro w różnych konfiguracjach. Poza złączami MIDI i USB, użytkownik może podłączyć klawiaturę komputerową, dla łatwiejszego wprowadzania nazw utworów i katalogów. Dwa wejścia mikrofonowe XLR dopasowane są do większości popularnych mikrofonów. Wyjście video (S-Video i kompozytowe) to idealne rozwiązanie dla imprez karaoke, gdzie istnieje potrzeba wyświetla cznia tekstów. Wyjście służy także do wyświetlania akordów i nut.

Zaawansowane odtwarzanie
Sercem MP-10 Pro są dwa zintegrowane odtwarzacze, które korzystają z tej samej bazy danych. Biblioteka może składać się z tysięcy plików MIDI i MP3, które są zapisane na wbudowanym dysku twardym. W plikach MP3 można dowolnie zmieniać tonację (bez zmiany tempa), aby dostosować akompaniament do różnych skal głosu. Funkcja Time Stretch służy do zmiany tempa (bez zmiany tonacji). MP-10 Pro posiada także funkcję usuwania ścieżki wokalnej z plików MP3!

Biblioteka utworów
Aby, nie pogubić się w tysiącach utworów MP-10 Pro wyposażono w inteligentną bazę danych (kompatybilna z iTunes). Użytkownik może stworzyć i zapisać wiele playlist, np. każdą na inny rodzaj imprezy. Zakładka „Info” pokazuje wszystkie niezbędne informacje dotyczące wybranej play listy (ilość utworów, czas trwania itd.) . Główny ekran wyświetla informację o wybranych playistach i 3 trybach odtwarzania. Do wyboru są tryby Manual (utwór dowolnie przypisuje się do playlisty i odtwarzacza), Auto (odtwarza według wybranej listy) i Non Stop (playlisty odtwarzane są jedna po drugiej).
Baza danych posiada także zaawansowane narzędzia wyszukiwania. Wyszukiwać można według następujących kategorii (nazwa, artysta, lata, tempo, styl itd. Znacząco przyspiesza to wyszukiwanie, zwłaszcza, gdy baza danych zawiera tysiące utworów.

Jakość brzmień i efektów KORG-a
Podczas odtwarzania plików MIDI, MP-10 Pro korzysta ze znanego silnika syntezy KORG EDS Enhanced Definition Synthesis. Ten system zapewnia najlepszą jakość dźwięku. Dodatkowo wewnętrzny moduł brzmieniowy może być także sterowany przez podłączoną do MP-10 Pro klawiaturę MIDI.

Poza doskonałymi brzmieniami Korg-a (EDS), MP-10 Pro posiada także wysokiej klasy efekty (11 procesorów efektów), które mogą być używane z sygnałami odtwarzacza, wewnętrznego modułu brzmieniowego i mikrofonami. Każdy odtwarzacz ma także swój EQ, który nada utworom ostateczne brzmienie,

Mistrz Ceremonii
Nierozłącznym narzędziem każdego MC i wodzireja jest mikrofon. MP-10 PRO pozwala podłączyć dwa mikrofony i korzystać ze światowej klasy procesora wokalnego TC HELICON. Procesor wyrównuje dynamikę i dodaje efektów. Posiada także różne ustawienia EQ, dostosowane do każdego rodzaju głosu, funkcja Choir dodaje harmonie wokalne do ścieżek MIDI!

Stworzony by grać
MP-10 Pro stworzono do ciężkiej pracy. Zaprojektowany został, aby często całonocna praca była przyjemna, a obsługa urządzenia maksymalnie wygodna i intuicyjna. Podświetlenie dużego ekranu, oraz klawiszy, sprawia, że wszystkie funkcje będą zawsze czytelne, bez względu na warunki oświetleniowe.
Cztery konfigurowalne pady, pozwalają na przypisywanie instrumentów perkusyjnych, efektów dźwiękowych itd. „Odpalane” na żywo dźwięki mogą w znaczący sposób poprawić jakość Twoich setów.
Sekcja Mixer na dotykowym ekranie, udostępnia wszelkie niezbędne informacje o procesorze wokalnym, czterech padach, efektach Master, ustawieniach EQ, danych MIDI i oczywiście o mikserze. W tej sekcji znajdują się również narzędzia SMF Song Edit. Wbudowane złącze video, służy do wyświetlania zawartości ekranu na zewnętrznych monitorach, projektorach itd…Ta funkcja zwykle używana jest do wyświetlania akordów, nut z plików MIDI, czy tekstów (np. na imprezach Karaoke).
Wbudowany statyw zapewnia odpowiednie, wygodne ułożenie urządzenia. Możliwość podłączenia przełączników nożnych umożliwia przełączanie playlist, efektów, utworów, bez konieczności odrywania rąk od Crossfadera. Solidny futerał (w komplecie) chroni MP-10 Pro przed uszkodzeniami w transporcie.


Źródło: korg.megamusic.pl

Dodaj opinie
Nick

Opinia

Ocena (0-9)
Przepisz kod